İç içe geçmeli, pratik, plastik rahle

26 Şubat 2013

iç içe geçmeli plastik rahle
Türkiye’de ilk defa, öğrencisi yoğun olan yaz Kur’an kurslarında hem Kur’an okumak hem de derslerde not tutmak için, üzerinde yazı yazılabilecek şekilde imal edilen rahle kullanıma sunuldu. Tasarımı İmam-Hatip İbrahim Tunç’a ait olan haple, camilerde Kuran okuma, mukabele takibi ve cami dersleri için iç içe geçmeli yer kaplamayacak şekilde yapıldı. Dayanıklı, estetik, ekonomik, hafif, pratik ve plastik olan rahle ister camide, ister Kur’an kursunda, ister evde, istenilen her yerde kullanılabilecek tasarıma sahip.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Yüzeyi eğimli: Okurken Kur’anı iyi görebilecek ve yazarken de kolay yazmayı sağlayacak ölçüde eğim verilmiştir.

Kalem-silgi koyma kanalı: Öğrencinin ders materyallerini rahatlıkla koyabileceği kalemlik bölümü.

Rahleleri birbirine hizalama kanalı: Birden fazla rahle, yan yana aynı hizada durup grup rahle oluşturmak için rahlelerin ayakları birbirine geçecek şekilde tasarlanmıştır.

Çok hafif ve dayanıklı: (Bir tanesi 1 kg ): caminin alt ve üst katlarına rahatlıkla taşınabilir.

İç içe geçmeli: Derslerin veya sezonun bitiminde toplama, depolama ve muhafaza etme sıkıntısını ortadan kaldırır.

Standart ve Ekonomik: Mevcut rahleler içindeki makul fiyatıyla her öğrenciye bir rahle alınabilir ve ihtiyaç halinde aynısından ilave edilebilir. Camilerde her biri farklı rahlelerdeki dağınık görüntüden kurtarır.

Rahat Kullanım: ihtiyaç halinde altından ayakları uzatabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Estetik Görünüm: Üzerindeki estetik işlemeler ve desenlerle güzel görüntü verir.

Renk seçeneği: İki farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca belirli adette siparişe özel renk imkânı…

Ebat; Ön yükseklik: 35cm, Arka yükseklik: 43cm, Genişlik 46cm, Derinlik:31 cm ebadı ile. Büyük küçük herkes rahatlıkla kullanabilecektir.

Güvenli kullanım: Kenarları ovalleştirilmiş ve vida veya çivi gibi delici maddelerden arındırılmıştır.

RAHLE (arapça): Ahşap ve türevlerinden olan, Kur’an-ı Kerim ve kitap okumak veya üzerinde yazı yazmak için yapılmış alçak, küçük ve dar yer masasıdır. Sabit veya X harfi şeklinde açılıp/katlanabilen iki türü vardır. Eski dilde; Rahle-i tedris: ders masası.

ÇIKIŞ NOKTASI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ

Kendi tasarım ve imalatımız olan, polipropilen plastik malzemeden imal edilen Plas Rahle kullanışlı estetik ve sağlam oluşunun yanı sıra Cami, kuran kursu gibi toplu olarak kullanılan ibadethanelerde Ramazan ayı geldiğinde mukabele takibi, yaz tatili geldiğinde camilerde çocukların okutulması esnasında kullanım kolaylığı sağlar. ahşap ve türevlerinden olan rahlelerde malzeme ağırlığı sebebiyle taşıma problemi ve kullanıldıktan sonra yer kaplama ve muhafaza problemi varken yeni ürünümüzde hafifliği ile taşıma ve iç içe geçmesi sayesinde yer kaplama ve muhafaza problemi kalmamıştır. Tüm bu faydalar ürüne kullanım pratiği de kazandırmıştır. Bireysel olarak evde de kullanılabilen yeni ürünümüz kullanılırken de ergonomik tasarımı sayesinde bir çok kolaylığı ve fonksiyonelliği beraberinde getirir ve uzun yıllar kullanılabilir. “X” şeklinde olan rahleler sadece okuma fonksiyonuna sahip olup, üzerinde yazı yazmaya uygun değildir. Halbuki yeni nesil plastik rahle düz yüzeyi ile sıra vazifesi de görmektedir.

Plas Rahle; ekonomik, İç içe geçen, pratik, güvenli, sağlam, sabit ve düz yüzeyli bir rahledir. Açılır-kapanır katlanabilen rahleler maliyetli ve zamanla deforme olabilmektedir. Ahşap ve türevlerinden olan rahlelerin kenarları köşeli ve sivri, parçalarının birleştiril-mesinde kullanılan vida veya çivi gibi delici maddeler zamanla dışarı çıkmakta bu ise bu rahleyi kullanan kişilere zarar verebilmektedir. Plas Rahle, bu problemlere de yeni bir çözüm getirmektedir.

Öncelikli amacımız cami ve kurslarımıza kaliteli ve düşük maliyette bu ürünle, düzenli ve estetik bir ortam görüntüsü oluşturmak, cami dizaynı ve donanımına katkı sağlamaktır.

Camiler Ma’bed olduğu kadar aynı zamanda Mekteptir. Mektepte sıra ne ise Camide rahle odur. Okulda sıra olmadan eğitim olması düşünülemediği gibi Camide de rahlesiz eğitim düşünülemez. Be sebeple her öğrencinin bir rahlesi olmalıdır. Rahle maliyetli olunca maalesef ki öğrenci sayısının çok altında rahle bulundurulmakta, rahlesiz öğrenciler kitaplarını ellerinde tutmaktadır. Öğrenci sayısı da yıldan yıla artmaktadır. İhtiyaç halinde yeni rahle yaptırılmaktadır. Her cami bir mobilyacıya kendi tercihine göre rahleyi sipariş ile yaptırmaktadır. Siparişlerin yapılması da belirli bir zaman almaktadır. bu sene yaptırdığı rahlenin seneye modeli, rengi ve ebatı değişmektedir. Camilerde her biri birbirinden farklı rahlelerle dağınık görüntü oluşturmaktadır. Plas Rahle’de renk seçeneği olmakla beraber ebat ve model standart tutulmaktadır, istendiğinde çok kısa bir süre de temin edilebilmektedir. Bu rahle klasik rahlelerdeki olumsuzluklara son vermektedir.

Bu rahleyi aynı zamanda notebook sehpası olarak da kullanabilirsiniz. Tüm Laptop ebatlarına uygundur. Plas Rahle; Tek parça enjeksiyon baskı tekniği ile yapılmış olup; yapıştırma, ek ve geçme yoktur. Online ve Taksitli sipariş vermek için www.selemsepetim.com websitemizi ziyaret edebilirsiniz.Bu ürün ilk kez üretilmiş olup patent ve tüm hakları firmamıza aittir.

RAHLE ÖZELLİKLERİ
1- Kalem-silgi koyma kanalı

2-El tutma yuvası

3- İhtiyaç halinde altından ayaklar uzatabilir.

4-Erkek ayak kanalı: Dişi ayağın kanalına girer

5-Dişi ayak yuvası(yan yana rahleleri hizalar)

6-Kitap tutma çıtası

7-Tüm kenarlar ovalleştirilmiş.

Ayrıca rahle üzerinde kitap, çiçek, lale, kubbe motifleri vardır. Bir rahle diğerinin üstünde geçtiğinde 6.5 c m yükseklik yapmaktadır. 10 rahle üst üste 100 cm, 15 rahle 130 cm yükseklik oluşturmaktadır.

Leave a Reply