Çıkış Noktası

Kendi tasarım ve imalatımız olan, 1.sınıf  plastik malzemeden imal edilen Plas Rahle kullanışlı estetik ve sağlam oluşunun yanı sıra Cami, kuran kursu gibi toplu olarak kullanılan ibadethanelerde Ramazan ayı geldiğinde mukabele takibi, yaz tatili geldiğinde camilerde çocukların okutulması esnasında kullanım kolaylığı sağlar.  Ahşap ve türevlerinden olan rahlelerde malzeme ağırlığı sebebiyle taşıma problemi ve kullanıldıktan sonra yer kaplama ve muhafaza problemi varken yeni ürünümüzde hafifliği ile taşıma ve iç içe geçmesi sayesinde yer kaplama ve muhafaza problemi kalmamıştır. Tüm bu faydalar ürüne kullanım pratiği de kazandırmıştır. Bireysel olarak evde de kullanılabilen yeni ürünümüz kullanılırken de ergonomik tasarımı sayesinde bir çok kolaylığı ve fonksiyonelliği beraberinde getirir ve uzun yıllar kullanılabilir. “X” şeklinde olan rahleler sadece okuma fonksiyonuna sahip olup,  üzerinde yazı yazmaya uygun değildir. Halbuki plasrahle düz yüzeyi ile sıra vazifesi de görmektedir.

Plas Rahle; ekonomik, İç içe geçen, pratik, güvenli, sağlam, sabit ve düz yüzeyli  bir rahledir. Açılır-kapanır katlanabilen rahleler  maliyetli ve zamanla deforme olabilmektedir.

Ahşap ve türevlerinden olan rahlelerin kenarları köşeli ve sivri, parçalarının birleştiril-mesinde kullanılan vida veya çivi gibi delici maddeler zamanla dışarı çıkmakta bu ise bu rahleyi kullanan kişilere zarar verebilmektedir. Plas Rahle, bu problemlere de yeni bir çözüm getirmektedir.

Öncelikli amacımız cami ve kurslarımıza kaliteli ve düşük maliyette bu ürünle, düzenli ve estetik bir ortam görüntüsü oluşturmak, cami dizaynı ve donanımına katkı sağlamaktır.

Camiler Ma’bed olduğu kadar aynı zamanda Mekteptir. Mektepte sıra ne ise Camide rahle odur. Okulda sıra olmadan eğitim olması düşünülemediği gibi Camide de rahlesiz eğitim düşünülemez. Be sebeple her öğrencinin bir rahlesi olmalıdır. Rahle maliyetli olunca maalesef ki öğrenci sayısının çok altında rahle bulundurulmakta, rahlesiz öğrenciler kitaplarını ellerinde tutmaktadır. Öğrenci sayısı da yıldan yıla artmaktadır. İhtiyaç halinde yeni rahle yaptırılmaktadır.  Her cami bir mobilyacıya kendi tercihine göre rahleyi sipariş ile yaptırmaktadır. Siparişlerin yapılması da belirli bir zaman almaktadır. bu sene yaptırdığı rahlenin seneye modeli, rengi ve ebatı değişmektedir. Camilerde her biri birbirinden farklı rahlelerle dağınık görüntü oluşturmaktadır. Plas Rahle’de renk seçeneği olmakla beraber ebat ve model standart tutulmaktadır, istendiğinde çok kısa bir süre de temin edilebilmektedir. Bu rahle klasik rahlelerdeki olumsuzluklara son vermektedir.

Bu rahleyi aynı zamanda notebook sehpası olarak da kullanabilirsiniz. Tüm Laptop ebatlarına uygundur.